13. den – Nostalgie

Krásný den započal východem slunce. Za šumu moře jsme vyčkávali na slunce, které nás provázelo celý den.

Po snídani jsme vyrazili na závěrečné prohlídky. Dopoledne jsme se samozřejmě koupali, opalovali se, skákali do vody nebo pozorovali mořské potvůrky .

Po poledním klidu jsme měli poslední ¨KMENOVOU RADU¨. Tři týmy se kvůli nerozhodnému umístění utkaly o druhé, třetí a čtvrté místo. V prvním kole jsme si otestovali znalosti v kvízu s tématem Dugi Otok. Procvičili jsme si znalost základních chorvatských slovíček i zajímavosti o ostrově. V druhém kole jsme si potrénovali svaly ve vodním ringu a všichni jsme se moc nasmáli.

Poté jsme se odebrali do oddílů a užívali si moře a sluníčka. Měli jsme možnost si jít zakoupit zmrzlinu a té jsme samozřejmě využili .

Večer jsme se sešli na basketbalovém hřišti, kde jsme se dozvěděli, na jakém místě se naše slavné týmy umístily. Dostali jsme obrovský balíček plný krásných cen, památeční diplom, medaile barvy týmu a samozřejmě jsme se jako tým nechali vyfotit. Potom jsme se přemístili k plátnu, na kterém se promítali naše fotky a společně jsme smutnili nad tím, že náš společný pobyt je u konce. Naší milované hlavní vedoucí Blance jsme udělali video, ve kterém všichni od srdce řekli, co pro ně Blanka znamená. Vše to na nás tak dolehlo, proto došlo i k slzám. A to ještě není vše.

Náš večer jsme zakončili tím, že každý hodil pár psaníček do krabice Noční pošty. Mohli jsme do dopisů napsat vše, co nám leželo na srdci. Dopisy nám pošťák orazítkoval a šli jsme spinkat na pokoje (samozřejmě jsme ale nespinkali a vedoucí hlídali  ).

Mrzí nás, že je tento pobyt u konce. Na druhou stranu jsme si to tu všichni společně užili, potkali nové lidi a získali další skvělé vzpomínky. A zítra se tu dámy a pánové bude konat diskotéka! Tak třeba, když si otevřete okna, tak náš skvělý zpěv uslyšíte.

(za redakční radu 4. turnusu Aneta Černá a Bára Štefanová, 2. oddíl)