10.den – Plnění her a únos trosečníků

Snídani si dnes děti opravdu užívaly. Nejenže je vedoucí obsluhovali v kostýmech hostesek, ale připravili i speciální drinky pro vítězný černý tým včerejšího klání a snídaňové menu pro děvčata, která se nejrychleji dostala ze zajetí a rozvázala se. Dopoledne bylo pod mráčkem, proto mladší oddíly lovily ryby a tancovaly, starší si zahrály turnaj v přehazované, pokračovaly v turnaji v ping-pongu a naše nejstarší oddíly se vydaly na vycházku.

Během poledního klidu sluníčko vylezlo z podmraku a tak jsme utíkali po třetí hodině k vodě. Vítězům ze včerejšího klání s domorodci – Dominikovi a Honzovi – bylo dopřáno zasloužené odměny v podobě wellness. Ale jaké wellness?! Masáž s aromaterapií slavné zdejší levandule zajistily Blanka a Kamča, ohřívání moře varnou konvicí od Donalda, relaxační hudba a slavná vířivka od všech vedoucích i sestřiček. Ještě že jich bylo tolik a brčka byla dostatečně dlouhá, jinak by jim došel dech. Nakonec kluci dostali občerstvení z naší slavné nabídky zásob a od šéfkuchařky Lenky, a to si užívali nejdéle a asi nejvíc. Když jsme se pobavili a zasmáli, všichni se zase rozprchli s oddíly na koupání. Malé dětičky si zahrály na lovce perel a drahokamů (a nalovily opravdu poklad!), velcí trénovali skoky do vody a hráli hry na velkém mole.

K večeři jsme měli místní specialitu kalamáry nebo rybu a moc si všichni pochutnali. Ani nevěděli, že nabírají síly na noční hru. Během cesty z večeře se domorodcům podařilo unést nejmenší členy týmů a jediné co po nich zbylo, byl dopis s pokyny, kde se dozvěděli, jak získat svého člena zpět. Cesta to nebyla jednoduchá, museli zapojit svou paměť, týmového ducha a pokořit svůj strach. Vše nakonec dopadlo dobře a týmy své členy získaly zpět. Kupodivu, naši nejmenší si únos dost užívali a nebáli se, protože věděli, že se je všichni vydali zachránit.

Všichni byli unaveni a těšili se do svých hřejivých postýlek, protože večer se zase ochladilo. Takže ať už je zase ráno a sluníčko, protože v Čechách je prý pěěěěkná zima!