12. den – Delfíni, Zadar a zase delfíni!

Jupíí, my ale máme zase štěstí! Loni jsme viděli cestou do Zadaru delfíny a dnes hned dvakrát. Ráno jsme se nalodili k Igorovi na Plava Lagunu a vypluli na celodenní výlet směr Zadar. Hned kousek za Dugi Otokem nás Igor upozornil na dva delfíny, kteří se asi chtěli družit, anebo si nás jen okukovali. Kroužil proto chvilku s lodí okolo nich, my byli jak u vytržení, fotili jsme a točili jak zběsilí, nebo jsme jen v úžasu stáli a koukali s otevřenými pusami. Ale byl to zážitek!

V Zadaru jsme dopluli na Fošu, došli k „Pet bunara“ (pěti studním, které za doby obléhání Římany zásobovaly Zadar vodou pro obyvatelstvo), tam jsme se vyfotili (viz společné i skupinové foto) a zaútočili jsme na místní obchody, tržnice, cukrárny a kavárny, pizzerie, ale i památky. Když všichni uspokojili svoje hmotné i psychické potřeby a byli spokojení, sešli jsme se opět u pěti studní a šli společně k molu. Tam už čekal Igor s lodí, nalodili jsme se a hurá na Dugi Otok. Počasí bylo jak na Floridě, vlnky malinké, sluníčko svítilo a my tak lehce poklimbávali, hráli karty, povídali si, nebo hodnotili své nákupy. Z toho všeho nás zase vytrhl Igor. Že prý tu plavou delfíni. A taky že jo! Ani jsme je nemohli spočítat, někdo říkal pět, jiný viděl šest. Jisté ale je, že jsme je zase vyfotili a hlavně je viděli naprosto zblízka a dostatečně dlouho, protože plavali kus s námi a pod přídí lodě si tři hráli a předháněli se. Byl to nádherný pocit a zážitek na celý život.

No a pak jsme si na delfíny pro změnu hráli my. Zdatní plavci si tradičně mohli s vedoucími skočit z přídě lodi a slavně plavali ke břehu, zatímco ostatní pomalu dopluli na lodi k velkému molu, pobalili všem věci a postupně vystupovali a šli na hotel. Tady už jsme se dlouho nezdržovali, protože byla připravená večeře a po večeři si právě užíváme večerní programy. Valná většina se koupe v moři – večerní koupání je super a dnes je po delší době na ně teploučko, někdo sportuje a nejmladší oddíly mají letní kino a koukají na „Příšerky s.r.o.“ Byl to krásný den, užili jsme si ho a všechny Vás moooc zdravíme.