Příprava k cestě na Zem

Vstávat a cvičit! Tímto heslem započal pro některé z nás včerejší den už o půl osmé ráno. Akčnější z nás si mohli zaplavat s Donaldem nebo zaběhat s Ondrou. Po krásném raním protažení jsme si dali studenou sprchu a hurá na pořádnou vydatnou snídani.

Posilněni snídaní jsme byli připraveni na další etapu celopobytové hry „Vzhůru k Zemi!“. Dnes si ji pro nás připravil Donald a opravdu stála za to. V první části jsme připravovali jednoho z nás k pobytu ve volném vesmíru, kde je šílená zima. Takže naším úkolem nemohlo být nic jiného než jednoho člena naší planety navléct do co největšího množství oblečení. Kosmonaut vítězného týmu měl neuvěřitelných 41 kousků oblečení. V druhé části dnešní etapy jsme sháněli vybavení na cestu vesmírem zpět na Zem. Procházeli jsme vytyčenou trasu v olivovém háji a hledali předměty zabalené do alobalu (vesmírnou konvici, meziplanetární dalekohled, krabičku s ultraurychlovacími pilulkami, hyperprostorový klobouk,…). Některé předměty byly ukryty tak důkladně, že k jejich nalezení bude zapotřebí ještě spoustu generací našich vesmírných přátel.

Po splnění etapy jsme se nadzvukovou rychlostí převlékli do plavek a ještě si užili trošku dopoledního koupaní. Po krátkém ale o to blahodárnějším osvěžení jsme se hladově vrhli na oběd a s chutí splácali dnešní porce. S plnými břichy jsme se stěží dokutáleli na pokoje a v klidu trávili po celý odpolední klid.

Na odpočinek jsme navázali odpoledním koupáním plným skoků do vody všemožnými i nemožnými styly, plaváním a cákáním. Když jsme byli konečně pořádně vyblbnutí, tak se blížil čas večeře, takže rychlá sprcha, holky připravit a honem na další jídlo, protože hlad nemáme rád nikdo z nás.

Odpočinku po vydatné večeři se nám dostalo brzy a to při vyhodnocení dnešních etap a bonusových bodů za chování. Následně se mladší přesunuli do kobercovky, kde dokoukali pohádku a starší na velké molo, kde nás čekali večerní soutěže ve vodě. Soutěžili jsme ve vodní přetahované, ve výdrži pod vodou, o co nejdelší lidských provaz a v závodě se zátěží. Všichni jsme se u toho moc nasmáli a pořádně unavili, takže pak už jen chvíli povídat a plni zážitku spát.