8. den – Voda a mobily

Zdravíme naše pozůstalé v Čechách i jinde ve světě a hlásíme, že máme už týden pobytu za sebou. Zatím se nám vše dařilo, chceme pokračovat ve stejném duchu dál. Jako překvapení jsme měli ráno hned ne jednu, ale dvě zprávy najednou. Z první jsme pochopili, že dopoledne bude ve znamení vodních hrátek a soutěží, že budeme mokří jak myši a mimo svých těl si vymácháme i svá trička. No, i ve slané vodě se dá prát. Druhá zpráva způsobila vykulené oči a otevřené pusy některých závisláků na mobilních telefonech, které tito jedinci nosí úplně všude – i na jídlo do restaurace, na pláž, na hry, do přírody…zkrátka se od nich nehnou. Podle této bonusové výzvy jsme měli bez mobilu vydržet celý den a používat ho jen na pokojích. Běda, běda závislákům a pozor na namátkové kontroly vykutálených vedoucích. Ty nejlepší a sladká odměna, tak jsme na to přistoupili (nic jiného nám stejně nezbývalo). Dopoledne potom byly vodní hry a během dne nám vedoucí posbírali pouhých 7 mobilů. Z 94 lidiček to docela šlo. Navíc se někteří přiznali, že na telefon nakonec úplně zapomněli, a kdyby tu nebyla wifi, ani by ho nepotřebovali.

Odpoledne jsme se zase koupali a hodně skákali z velkého mola (i ti nejmladší), k večeři jsme si pochutnali na kalamárech a tresce a večer na kmenové radě jsme měli vyhodnocení dopoledních soutěží, organizační pokyny a dali jsme „Hobla“ a dárečky dvojčatům Davidovi a Markovi Bilincovým, kteří dnes slaví 11. narozeniny. Ještě jednou klukům přejeme všechno nejlepší!

Před večerkou Blanka rozdala všechny posbírané telefony, po pestrých večerních oddílových programech jsme naskákali do postelí a už se snažíme usnout, protože zítra se někteří brzy ráno chystáme na tradiční malé putování za východem slunce.