9. den – Koupací a karnevalový den

Dnes ráno jsme my velcí (a že nás ale bylo!) vstali už v 5 hodin a společně s vedoucími Vendy, Pavlou, Radkou a Blankou jsme šli přivítat nový den s východem slunce. Museli jsme ale napřed svižně přejít kopec na druhou stranu našeho výběžku ostrova. Pak jsme si posedali na útesy jak v pohádce „Malá mořská víla“ a čekali. Sluníčko se objevilo před 6. hodinou v rudé barvě a my fotili a točili a kochali se romantikou. Podívejte se na fotky a posuďte sami. Na pokojích jsme pak ještě hodinu dospávali – tedy kromě těch šílenců, kteří šli s Luckou zase běhat.

Dopoledne i odpoledne jsme skotačili všichni v moři a čas jsme si krátili mezi plaváním také kartami, pexesem, četbou, kluci provokováním holek a naopak, ale také hrami – hlavně ti malí, kteří nevydrží chvilku na jednom místě. Zkrátka jsme měli dnes zase jeden pohodový prázdninový den. Odpoledne také kluci z 5. a 7. oddílu se šli potápět do „Oliváče“ na útesy a největším zážitkem, který nám vyprávěli, bylo honění krevet. Pak šla pětka se čtyřkou a trojkou hrát přehazovanou, nejmladší osmička dělala šílené a krásné taneční a pohybové kreace v zátoce (viz foto) a do večeře zbýval už jen kousek.

A po večeři to vypuklo. Jelikož jsme měli v plánu karneval, všichni začali shánět poslední doplňky k maskám, vybrali celý sklad a krabice s převleky a někteří dokázali i z ničeho udělat skvělou a vtipnou masku. Na parketu jsme byli krátce po osmé večer, spustila hudba a už to jelo. Jenže…v nejlepším se vypla elektřina v celé Luce! Tak jsme improvizovali a chvilku měli soutěže, až to zase naskočilo a za našeho bujarého řevu spustil DJ Matěj „Makarenu“. A pak už se tančilo až do večerky a přerušení bylo jen při vyhlašování nejlepších masek. Tentokrát jsme ani moc neprotestovali po poslední písničce s vidinou diskotéky další. Takže doufáme, že bude brzy.