Už si hrajeme

Dnešním dnem začala celopobytová hra – Záchrana Jednorožce. Děti se v rámci hry budou snažit Jednorožce vysvobodit. Pokud chcete vědět proč, přečtěte si legendu na konci dnešního deníčku.

Jinak jsme dnes prožili krásný letní, teplý den. Po snídani se děti vrhly do první fáze záchrany, celé odpoledne si hrály v moři a po večeři si užily první diskotéku. Protože se skoro všechny děti znají, tentokrát moc seznamovací nebyla, ale o to víc si ji všichni užili.

 

LEGENDA O JEDNOROŽCI – Zachraňte Jednoroga

Bylo nebylo, na jednom vzdáleném ostrově, na místě, kde Slunce pálí nejvíce, vyskytl se malý, záhadný tvor. Domorodí obyvatelé nevěděli, jak neznámého tvora pojmenovat, a tak mu začali říkat Jednorog. Dominantou tohoto tvorečka byl totiž třpytivý roh uprostřed čela. Onen roh měl ale magickou moc. Pouhým dotykem dokázal proměnit každého člověka v pohledného chlapce, či krásnou princeznu.

Proto po rohu začala toužit zlá, ošklivá Ježibaba z Chaluhové zátoky. Jednoroga unesla a zavřela ho do klece na návsi Chaluhové zátoky, kde byl neustále pozorován tamním ponurým obyvatelstvem.

ZJednorog, obvykle žijící z lásky, radosti a veselých barev v potemnělé zátoce velmi strádal. Zlá čarodějnice si myslela, že když bude mít Jednoroga pro sebe, bude nejkrásnější v celé zátoce a všichni jí budou závidět. Netušila však, že Jednorog pomalu ztratí svou moc, pokud přijde o 3 své základní zdroje energie – lásku, radost a veselé barvy.

Když to Ježibaba zjistila, dala mu 14 dní na to, aby obnovil svou moc a proměnil ji v krásku. Pokud to nesplní, stane se z něho obyčejný chorvatský magarac – ve zbytku světa známý jako osel.

Na nás je, abychom Jednorogovi vrátili energii a vysvobodili ho z Chaluhové zátoky.