5. den – Výlet do Sali

Modrá obloha a modré moře byli ideální pozvánkou na dnešní výlet lodí a tak jsme se po snídani nalodili na Plavu Lagunu a vyrazili směr Sali.

Po připlutí do přístavu se děti rozešly po obchodech, aby se poohlédly po prvních suvenýrech pro kamarády, maminky, tatínky, babičky, dědečky, zkrátka pro všechny, které nechaly doma. Potom už byl čas i na něco dobrého a tak se stala jasným cílem zdejší vyhlášená cukrárna s výbornou zmrzlinou, krásnými a dobrými poháry a vším, na co mají děti u moře chuť. Některé oddíly si daly k obědu pizzu, jiné snědly předem připravené obědové balíčky a po nákupu v místním obchodě už se všichni vydali na krátkou procházku k moři. Odpolední koupání v nádherné zátoce, se všem moc líbilo a jen málo dětí odolalo pokušení pozorovat podmořský svět při potápění.

Zpáteční cesta lodí velmi rychle utekla při vzájemném vyprávění zážitků a poslechu typické chorvatské hudby včetně naší oblíbené písničky „ Dugi Otok“ a než jsme se nadáli, byli jsme opět v Luce a připravovali se na večeři.

Po večeři jsme dnes měli na programu hudebně – filmový videostop, který sklidil u všech dětí obrovský úspěch.